Eesti Folkloorinõukogu 25 aastapäeva konverents “Folk-looritatud pilgul minevikust, olevikust ja tulevikust” toimub 24. märtsil Hopneri majas, Tallinnas.
13.00- 13.45 – Elo-Hanna Seljamaa „Heal lapsel mitu nime? Millest me räägime kui räägime pärimusest.“
TÜ kultuuriteaduste instituudi Eesti ja võrdleva rahvaluule teadur Elo-Hanna Seljamaa avab oma ettekandes pärimuskultuuri mõistet ja selle tajumist kogukondades ning ühiskonnas.
13.45 – 14.30 – Kristin Kuutma „Folkloor vaatemänguühiskonnas.“
TÜ kultuuriteaduste professor, UNESCO Eesti Rahvusliku Komisjoni nõukogu esimees Kristin Kuutma arutleb konverentsil folkloori eksponeerimise üle kogukonnas ning selle üle, kuidas see mõjutab eksponeeritavat ehk kogukonda, pärimust ennast ja ka ühiskonda.
14.30 – 15.15 – Helle-Mare Kõmmus „Kuidas anda tagasi midagi, mida sa näinud pole.“
Teoreetilistele vaadetele lisab täiendust Eesti Folkloorinõukog Hiiumaa kuraator, tantsuõpetaja ja rahvakultuurispetsialisti Helle-Mare Kõmmus, kes tugeva praktikuna vaatleb pärimuskultuuri teemat läbi osaleja silmade ning analüüsib kohtumist ainesega ning erinevaid olekuid pärimuskultuuriprotsessis.
15.00 – Konverentsi kokkuvõte. Eesti Folkloorinõukogu preemiate väljakuulutamine
Konverentsil antakse välja ka Eesti Folkloorinõukogu auhinnad: Folkloorikuraatori stipendium, mis on tunnustus vabatahtliku töö eest koostöös Eesti Folkloorinõukoguga ning Pärimuskultuuri auhind Teotugi, millega tunnustatakse pärimuskultuuri kandjat, kelle tegevus aitab mõtestada ja väärtustada pärimust kui elu loomulikku osa ning kes eeskujuna innustab teisi enda ümber pärimusega tegelema.
15.20 – 15.40 – Ingrid Rüütli raamatu „Pärnumaa laule ja lugusid“ esitlus
15.40 – 16.00 – konverentsi lõpetamine
Palume registreeruda: hiljemalt 20. märtsil info@folkloorinoukogu.ee
Comments are closed.