RAHVUSKULTUURIDE PÄEVAD

RAHVUSKULTUURIDE PÄEVAD

Eesti Folkloorinõukogu vähemusrahvuste töörühm on juba aastaid koostöös erinevate organisatsioonidega tähistanud üle-eestilist rahvuskultuuride kuud ja Tallinna rahvuskultuuride päevi. Rahvuskultuuride päevad on aastatega kasvanud mitmekesiseid ettevõtmisi sisaldavaks sündmuseks, mis annab võimaluse tutvuda meie mitmekultuurilise kogukonna traditsioonide ja tavadega. 

Koostöös Tallinna Rahvaülikooliga valmivas põnevas ning harivas programmis leiab kontserte, õpitubasid, näituseid, loenguid. Sündmused on osalejatele tasuta. 

Olete lahkesti oodatud!
Enne tulekut tutvu palun kehtivate piirangutega.

Üritusi toetavad: Tallinna linn, Integratsiooni Sihtasutus ja Kultuuriministeerium. 


2021. aasta Tallinna rahvuskultuuride päevad toimuvad 18.-26. septembril.

NÄITUSED
 • Südalinna majas (Estonia pst 5a IV korrus)
  Tetjana Ivuškina tikitud käterättide näitus “Ukraina imeline maailm” 25. september – 25. oktoober.

Näitus on pühendatud Ukraina ja Eesti taasiseseisvumise 30. aastapäevaks. Esindatud on 19. saj. lõpu – 20. saj. keskpaigas kootud ja tikitud käterätikud Ukraina Sumõ, Tšernigivtsi, Dnipropetrovski, Kiievi, Vinnõtsja ja Rivne oblastist ning Eesti seto käterätikud 20. saj. keskpaigast.


Näitus on avatud tööpäeviti kell 10-18.

 • Vanalinna majas (Vene tn 6, II kr) 

Karoliina Kreintaali soome-ugri teemaline fotonäitus “Tundeküllased külaskäigud maailma serva” 18. september – 18. oktoober.
Palume näituse külastus eelnevalt kokku leppida helistades tööpäevadel 58 877 165.


TÖÖTOAD JA SÜNDMUSED

22. septembril kell 17.30 – 19.00 Pelgulinna majas (Telliskivi 56) dokfilmi linastus “Kadoi Alexandrova 120”, millele järgneb filmi autorite kommentaar virtuaalsilla vahendusel. Õhtu lõpetab Janika Orase isuri laulude töötuba.

24. septembril kell 17.30 – 19.30 Palestiina tänavatoidu töötuba, Südalinna majas (Estonia pst 5a). Osalemine ainult eelregistreerimisega meili teel ylle.vorno@kultuur.ee

25. septembril Pelgulinna majas (Telliskivi 56) Ukraina päev kell 12-17

Ukraina päeva ajakava:

 • Polina Tšerkassova “Hommik muusika ja ukraina muinasjuttudega” kell 12-13
  Polina Tšerkassova on antropoloog, muusik ja muinasjutuvestja, kes põimib kaugetelt maadelt toodud tõsielulugusid ja muinasjutte oma muusikaga, mida ta esitab erinevatel haruldastel pillidel. Ta on tegelenud üle 10 aasta muusika ja muinasjutuvestmisega ning uurib lugude, helide ja kuulamise mõju inimestele, kandes edasi suulise kultuuri traditsiooni ja kaasaegset jutuvestmist.
 • Ukraina käsitöömeistrite töötoad kell 13-15
  “Põsanka” munade kaunistamine
  Põsanka on ukraina lihavõttemuna. Ukraina mustreid munade peale ei maalita, vaid kirjutatakse vahaga. Selline muna omab kaitseenergiat ja seda võib pidada ka pere kaitsjaks.
  Juhendaja Hanna Dovha.
 • Ukraina nuku “Motanka” valmistamine kell 13-15
  Motanka on arhetüüp – alates selle loomisest kuni tänapäevini on ta säilitanud palju oma algsest tähendusest. Nukk on valmistatud keritud niitide ja kuivatatud taimede abil. Tänini arvatakse, et lina- või kanepiniitidest valmistatud nukul on püha tähendus. Nukk rahustab, rikastab, tasakaalustab, inspireerib, ühendab, arendab kujutlus-, keskendumisvõimet ja peenmotoorikat.
  Juhendaja Tetjana Ivuškina.
  Samas on väljas Tetjana Ivuškina mininäitus “Tikitud ukraina käterätikud”.
 • Ansamblite Svjata Vatra ja Žurba akustiline kontsert kell 16-17.30
  Svjata Vatra on Eesti – Ukraina folkmuusikat mängiv ansambel. Ansambli unikaalne helikeel tugineb suuresti Ukraina trombooni ja Eesti torupilli koostööl ning ansambli solisti Ruslan Trochynskyi esinejatemperamendil.
  Vanaemade folklooriansambel Žurba tegutseb Tallinnas juba 28 aastat ja on esinenud Eestis ning paljudel välisfestivalidel.