RAHVUSKULTUURIDE PÄEVAD

RAHVUSKULTUURIDE PÄEVAD

Eesti Folkloorinõukogu vähemusrahvuste töörühm on juba aastaid koostöös erinevate organisatsioonidega tähistanud üle-eestilist rahvuskultuuride kuud ja Tallinna rahvuskultuuride päevi. Rahvuskultuuride päevad on aastatega kasvanud mitmekesiseid ettevõtmisi sisaldavaks sündmuseks, mis annab võimaluse tutvuda meie mitmekultuurilise kogukonna traditsioonide ja tavadega. 

Koostöös Tallinna Rahvaülikooliga valmivas põnevas ning harivas programmis leiab kontserte, õpitubasid, näituseid, loenguid. Sündmused on osalejatele tasuta. 

Olete lahkesti oodatud!

Üritusi toetavad: Tallinna linn ja Kultuuriministeerium. 

Mida põnevat tulemas on?

UKRAINA TOIDUD JA KÄSITÖÖ

  • Ukraina tikandite võlumaailm
    Rahvarõivad ja kodutekstiilid Kohtla-Järvel asuva Ukraina kultuuri muuseumi asutaja Tetjana Ivuškina ja folklooriansambli Žurba kogudest. Näitust saab näha:

18. september kell 11-18 Eestimaa rahvuste XXXIV Foorumil Õpetajate majas;
19. september – 31. oktoober tööpäeviti kell 10-18 Tallinna Rahvaülikooli Vanalinna majas (Vene tn 6)

  • Ukraina toidu töötuba
    21. september kell 17.30-20.30 Tallinna Rahvaülikooli Südalinna majas (Estonia pst 5). Valmistame kahte Ukraina köögi kuulsamat rooga – borši ja Kiievi kotleti. Osaleda saab maksimaalselt 10 inimest. Registreerimine alates 12.09 kultuur.ee. 

PORTUGALI PÄEV

24. september Tallinna Rahvaülikooli Pelgulinna majas (Telliskivi 56)

Kell 13.00 Portugali keele tund
Giid ja õpetaja Anna Bogdanova räägib portugali keelest nii Portugalis kui ka Brasiilias ja õpetab lihtsamaid väljendeid ning hääldusreegleid.

Kell 15.00 Portugali veinide degusteerimine
Portugali ja sealt pärit erinevate piirkondade veine tutvustab Bestwine`i sommeljee. Saame teada nii mõndagi naturaalse mulliga vahuveinist, valgest ja roosast veinist ning portveinidest. Loomulikult ka maitseme neid. Pileti hind on 10 eurot. Registreerimine alates 12. septembrist: katrievelin.kont@kultuur.ee

Kell 17.00 Portugali muusikaõhtu

Esinevad:
– kitarrist Matteo Laurenzii, kelle kavas on palad renessansi-, baroki- ning hilisromantismiajastust Itaalia, Saksa, Hispaania ja Brasiilia heliloojatelt, lisaks romantilised etüüdid ja valsid.
– laulja portugalanna Ana Sofia Chermont de Magalhaes, klaveril saadab Leona.

Muusikaõhtul saab lisaks muusikale nautida ka pastel de natasid, imemaitsvaid portugali keedukreemi kooke.
Kontsert on tasuta, ilma eelregistreerimiseta.

Lisaks on 19. september – 31. oktoober tööpäeviti kell 10-18 avatud Tallinna Rahvaülikooli Pelgulinna majas näitus “Portugal 2017. Mari-Liisi, Miku, Johann Sandri ja Kristiina rännufotod – Portugali mitmekihiline kultuur läbi nelja silmapaari”.

Portugali päeva toetavad: Tallinna linn, Portugali saatkond, Tallinna Ülikooli Portugali Kultuurikeskus.


Kogu rahvuskultuuride päevade programm on leitav siit: tallinn.ee/rahvuskultuuride-paevad