TÖÖD ON ALUSTANUD TORUPILLI TÖÖRÜHM

top feature image

TÖÖD ON ALUSTANUD TORUPILLI TÖÖRÜHM

2021. aastal loodi Eesti Folkloorinõukogu juurde torupilli töörühm, kuhu kuuluvad Lauri Õunapuu, Indrek Park, Leanne Barbo ja Cätlin Mägi.

Esialgu keskendub töörühm eesti torupilli puudutavate ilmunud publikatsioonide, käsikirjalise ja dokumentaalse materjali kaardistamisele. Et senised teostatud uuringud on olnud üsna hajusad (johtuvalt materjali rohkusest) ning isegi samu allikaid kasutades ka omavahel vastukäivad, on töörühma liikmed esialgu keskendunud andmete kontrollimisele ja parandamisele, mis on eeltööks tulevikus valmiva trükise “Eesti torupill” tarbeks. 
 

Loe töörühma liikme Lauri Õunapuu artiklit “Kuidas viiuli- ja laulumees Olev Roomet eesti torupilli päästis”. 

Torupilliorkester 1970 aasta rahvatantsupeol Komsomoli staadionil. Esiplaanil Olev Roomet Peeter Piilpärgi torupilliga (Olev koos sama pilliga on hiljem õlle: “Saku tume” illustratsiooni prototüübiks), taamal Alfred Nurmik Autor/allikas: Armin Alla, EFA.331.0.99477

ÜLESKUTSE: Leia pildilt pillimees! 
Ka Sinu elupaigas mängiti torupilli, neid pillimängijaid mäletati veel siis kui Sinu vanavanemad ja nende vanemad elasid. Küsitle oma sugulasi ja vaadake üle perekonna fotoalbumid, leidke neilt pillimees ja saatke info meile – see on ülitähtis! Nii näiteks on Saaremaalt ja Kuusalust alles aasta-paar tagasi tulnud välja uut ajaloolist fotomaterjali ning seni teadmata teavet kohalikest torupillipuhujatest. Trumbake oma naabrid üle ja saatke infot enne, kui nemad teist rohkem koguda jõuavad! Väärtuslikule materjalile leiame väärilise  kajastuse meedias. 
 

Comments are closed.