CIOFF lennutas Anna Raudkatsi tantsuseltsi Kreekasse festivalile

top feature image

CIOFF lennutas Anna Raudkatsi tantsuseltsi Kreekasse festivalile

Augusti lõpus leidis aset meeleolukas kultuuride segunemine Kreekas, mis tõi kokku erinevaid maailmarahvaid, nende pärimuskombestikku ning aitas meil läbi töötubade ning toidukultuuri üksteist paremini tundma õppida.

Festival Kyparissias andis meile suurepärase võimaluse saada osa tantsulavadest, mis olid ülesse seatud igal õhtul erinevatesse linnadesse ning küladesse. Jäi mulje, et tantsufestival on üks oodatumaid aasta sündmusi, millesse iga kohalik elanik on oma panuse andnud ning mida ühise õhtusöögi laua taga nautida. Oli imetlusväärne kuidas keskväljakutsest said minutitega kontserdipaigad ning hiljem ühised õhtusöögilauad.

Lisaks võimalusele oma rahvatantsukultuuri ja pärimust jagada olid meie võõrustajate poolt äärmise tähelepanelikkusega koostatud ja kokku pandud päevakavad. Saime osa nii kohalikest vaatamisväärsustest, rikkalikult kostitatud erinevates söögipaikades ning olla oodatud külalised nii korraldajate ametiruumides kui kodudes.

Jäime üksteisele silma kui aega ja täpsust ning võõrustajat arvestav tantsugrupp, samaväärselt, meile üllatuseks, suutsid vastata ka korraldajad ise. Oleme neile selle tähelepanelikkuse eest väga tänulikud.

Eriliselt jäid meie ühistest kohtumisõhtutest meelde tantsutöötoad. Kõik, mis silmaga paistab imelihtne, ei pruugigi olla tantsupõrandal nii kergesti järgitav. Töötoad ja kohtumised olid huvitavad ning harivad.

Oma reisilt tõime kaasa palju toredaid emotsioone, jagatud hetki, uusi sõpru, kontakte ning otse loomulikult Vahemere äärest kaasa toodud suviselt kauni jume.

Täname Folkloorinõukogu ja CIOFF Kreeka toimkonda suurepärase võimaluse eest.

 

Kaire Mertsin, Anna Raudkatsi tantsuseltsi tantsija

Comments are closed.