Anna oma tants üles!

top feature image

Anna oma tants üles!

 

CIOFF® (Rahvusvaheline Folkloorifestivalide ja Rahvakunstiorganisatsioonide Nõukogu) tähistab 2020. aastal on 50. sünnipäeva. Selle puhul  kuulutab CIOFF® välja konkursi, mille eesmärk on luua koreograafia, mida esitatakse igal CIOFF®i festivalil ja 2020. aasta Folkloriadal Baškiirias (Folkloriada on CIOFF®i ülemaailmne festival, tähtsündmus, mida korraldatakse alates 1996. aastast kord nelja aasta tagant ning mis toob kokku kõikide liikmesriikide vaimse kultuuripärandi esindajad.).

 

Loodav tants peab olema:

  • folkloorielementidel põhinev;
  • kohaldatav ükskõik kui paljudele rühmadele vahemikus 5 kuni 50 (võimalusel võiks tantsijate arv kasvada esituse käigus);
  • tantsitav erinevate kultuuride rahvarõivastes;
  • piisavalt lihtne, et seda saaks kergesti õpetada ja esitada folkloorifestivalidel üle maailma;
  • kaasahaarava ja rütmilise muusikalise saatega (nt polka või valss) ja muusikat peab olema võimalik korrata kuni kõik 50 rühma on tantsu esitanud.

 

Konkursil osalemiseks on vaja saata oma loodud tantsust 5-minutiline video, mis näitab ära nii lõpliku koreograafia (sammud ja joonised) kui muusika.

 

Konkursitööde esitamise tähtaeg on veebruar 2019.

Konkursitööd tuleb saata e-mailile anniversary@cioff.org, koopia kirjast aadressile cioff-estonia@cioff.org.

 

Esimese valiku saadetud töödest teeb CIOFF®i 50. juubeli töörühm, teise CIOFF®i juhatus ja lõpliku võitja valib CIOFF®i üldkogu, kuhu kuulub 101 liikmesriiki.

 

Võitja kutsutakse 2 nädalat kestvale CIOFF®i folkloorifestivalile Folkloriada, mis toimub 2020. aasta suvel Venemaal Baškiirias.

 

Tantsukonkursi üleskutse (inglise keeles)

Loe ka lähemalt CIOFF®i ja Folkloriada kohta SIIT.

 

Lisaküsimuste korral kirjutada: laura.liinat@folkloorinoukogu.ee

Comments are closed.