“Hakkame santima!” välisrühmade kontsert ja perepäev Tartus

top feature image

“Hakkame santima!” välisrühmade kontsert ja perepäev Tartus

Mardinädala lõpetab pühapäeval, 11. novembril, Tartus Eesti rahva muuseumi teatrisaalis toimuv välisrühmade kontsert ning festivali perepäev.
Päev algab kell 12 kadrimaskide valmistamisega ja erinevate meisterdamiste- ja rahvamängudega lastele ning jätkub kell 12:30 festivali välisrühmade kontserdiga, kus iga kollektiiv tutvustab parimaid palasid oma riigi mardikombestikust.
11. novembril toimuval kontserdil saab näha Itaalia, Läti ja Venemaa maskeerimiskombeid.
“Boes and merdules” on legendaarne meeste folklooriansambel Itaaliast, Sardiiniast, kes tutvustab põlist Ottana piirkonna karnevalikultuuri. Kandes efektseid ja lärmakaid, suurte kelladega koormatud härja ja karjuse kostüüme, sümboliseerib nende esitatud rituaal igavest võitlust inimese ja looma vahel.

“Banga” on folklooriansambel Lätist, Riiast, kes esitleb meie kultuurs juba haruldaseksjäänud hingesantide traditsioone ning ka läti lõbusaid ja lustlikke mardisandikombeid.

“Ugrada” (Pihkva) ja “Guselki” (Narva) tutvustavad vene maskeerimis- ja karnevalikombestikku ning lisaks erinevaid laste laulumänge, mida saab ka kaasa tantsida.

Enne kontserdi algust on kõikidel võimalus Liisa Maasiku juhendamisel endale valmistada üks vahva kadrimask, et olla kadripäevaks aegsasti valmis! Lisaks saab valmistada endale iga mardi- ja kadrisandi raudvarasse kuuluva kadrivitsa ja kaunistada festivali logoga – mardimardikaga – oma andide kogumise kotti.

Peo korraldavad Eesti Folkloorinõukogu ja Rahvakultuuri Keskus Euroopa kultuuripärandiaasta sanditamisaktsiooni “Hakkame santima!” raames.

Kontserdi lõpetavad üllatusmardisandid Eestimaalt.

Sissepääs kontserdile prii.

Comments are closed.