IGOR TÕNURISTI MÄLESTUSEKS

top feature image

IGOR TÕNURISTI MÄLESTUSEKS

Sel ajal, kui õigeusklikud kristlased tähistasid jõulupühi, saime kurva teate – lõppes meie sõbra, õpetaja ja juhendaja, suurepärase inimese, eesti folkloristi, etnograafi ja muusiku Igor Tõnuristi maine tee.

Ukraina folklooriansambel Žurba tutvus Igoriga 1995. aastal, rahvusvahelisel folkloorifestivalil Baltica. Sellest ajast sidus meid suur loominguline ja inimlik sõprus. Ta aitas meid kahe rahvuse – eestlaste ja ukrainlaste – kultuuri, traditsioonide ja olustiku vastastikusel tutvustamisel ning mõistmisel.

Igor aitas meil õppida eesti laule ja tõlkis ukraina laule eesti keelde, et neid kuulajatele võimalikult lähedale tuua. Meie ansambel esitas neid kõikidel kontsertidel ja üritustel nii Eestis kui piiri taga. Tänu Igorile kõlas Eesti rahvalaul ka Ukraina kõige suuremal laval, rahvusvahelisel festivalil Kiievis 1999. aastal. Igor esitas torupillil eesti rahvaviisi ja meie laulsime tema järgi.

Igor Tõnurist oli soe ja ilus, alati abivalmis inimene. Me peame alati Igorit meeles ja oleme talle tänulikud armastuse eest pärimuskultuuri vastu, armastuse eest meie ansambli ja ukraina laulude vastu.

Ukraina folklooriansambel Zurba

Comments are closed.

Post navigation

Previous Post :