Kadri Voorand kirjutas laulu kardisandi-traditsioonide toetuseks

top feature image

Kadri Voorand kirjutas laulu kardisandi-traditsioonide toetuseks

Kadri Voorand kirjutas uue kadrisandi-laulu, et innustada pühapäevasel kadrilaupäeval kõiki kadrisanti jooksma, et kadripäev saaks väärika tähelepanu ka sellel aastal.

 

“Katri olen jooksnud alates sellest kui olin pisike tüdrukutirts. Põhjalik ettevalmistus nii eeskava kui ka kostüümide osas oli iga-aastane traditsioon. Need olid ajad, mil suurte kortermajade trepikojad polnud veel lukustet ning läbi sai kolistada suure hulga peresid, lisaks veel eramajas elavad armsad inimesed, kes alati suurel hulgal komme, õunu ja küpsiseid olid varunud”, kirjeldab Voorand. “Eks see ihaldatuim saak olidki ehk kommid, kuigi õunad andsid saagikotile jälle tunnustavat mahtu. Alati naasime uhke tunde ja uute ning suursuguste ideedega järgmiseks aastaks”, meenutab muusik. “Nüüd täiskasvanud neiuna olen suurtel lavadel kadrilaule esitanud küll professionaalse muusikuna, kuid siiski tuleb sisse toonane mõnus ärevus ja ettekujutus erinevaist pererahvaist ja kadriõnnest,” lisab Voorand ja ütleb, et midagi ürgset ja sügavkultuurset on selles vanas ja rikkas traditsioonis. “Täna ilmsiks tulnud improviseeritud salvestises sisenesin oma ettekujutuses just selle ürgse Kadri vaimu sisse. Nii juhtus. Päriselt!” sõnab Voorand.

Käesoleval aastal toimub kadripäevatraditsioonide au sisse tõstmiseks Eesti Folkloorinõukogu ja Rahvakultuuri Keskuse eest veetav aktsioon “Hakkame santima!”, mille puhul Kadri Voorand ka kadrilaulu lõi.

Kuula laulu siit.

“Hakkame santima!” raames toimub pühapäeval üleriigiline kadrisandijooksmine, kõik kadrisandid on oodatud end ka kadrisantide rahvaloendusel kirja panema aadressil www.mardipaev.com.

Infot “Hakkame santima!” aktsiooni kohta leiab kodulehelt www.mardipaev.com.

Kadri Voorand: www.kadrivoorand.com

 

Comments are closed.