Kadripäev otsib eestvedajaid!

top feature image

Kadripäev otsib eestvedajaid!

Otsime Hakkame Santima aktsiooniga liituma piirkondlikke kuraatoreid, kes haldavad ja jagavad aktsiooniga seotud infot oma maakonnas/piirkonnas.

Eesti Folkloorinõukogu ja Rahvakultuuri Keskuse koostööna toimub juba teist aastat üle-eestiline aktsioon „Hakkame Santima!“, mis kutsub inimesi üles tähistama traditsioonilisel viisil meie mardi- ja kadrisandis jooksmist. Aktsioon sai alguse 2018. aastal ja esimese tähtpäevana oli fookuses mardipäev. Käesoleval aastal keskendume kadripäevale.

MAAKONDLIKULT KURAATORILT OOTAME:

  •  oma piirkonnas info levitamist;
  •  inimeste ja kollektiivide innustamist minema kadrisanti jooksma;
  • kogukondlike eestvedajate leidmist, kes korraldaksid oma kogukonnas kadrikombestikuga seotud ettevõtmisi (nt. kadrisandi jooksmine, kadripidu, välisrühma vastuvõtt, koolitused).

Omalt poolt pakume asjatundlikku ja särasilmset meeskonda, erialaseid koolitusi, nõustamist ja võimalust anda oma panus meie ehedate traditsioonide püsimajäämisele.

Maakondlike kuraatorite esimene kokkusaamine toimub 10. augustil Tallinnas, kus tutvustame lähemalt tegevusi ja arutame läbi paikkondlikud tegevusplaanid.

Sügisel ootavad kuraatoreid ees kahepäevased koolitused viies maakonnas oktoobrist novembrini, kus saab täpsemalt teadmisi kadrikombestikust ning häid praktilisi nippe kadrisandi pundi kokku panemiseks ja tööks kogukonnaliikmetega.

Maakondliku kuraatori töö on vabatahtlik, omalt poolt katame koolitustele ja kokkusaamistele sõitmise kulud.

Ootame ka sel aastal aktiivset osavõttu ja tagasisidet eestvedajate osas.

Lisainfo: Kati Taal Telefon +372 5749 3451, kati.taal@rahvakultuur.ee https://www.mardipaev.com/ FB: Hakkame Santima (https://www.facebook.com/hakkamesantima

Comments are closed.