KOIT TOOME VALITI EESTI FOLKLOORINÕUKOGU UUEKS TEGEVJUHIKS

top feature image

KOIT TOOME VALITI EESTI FOLKLOORINÕUKOGU UUEKS TEGEVJUHIKS

Märtsi keskpaigas tegi Eesti Folkloorinõukogu juhatus ettepaneku uue tegevjuhi valimiseks. Otsuse põhjuseks on senise juhi Monika Tomingase üha suurem hõivatus CIOFF®i (Rahvusvahelise Folkloorifestivalide ja Rahvakunstiorganisatsioonide Nõukogu) tegevustes ja sellega seoses kolimine Pariisi. Töökoha vahetamisega seotud sõidu-, lähetus-, majutus- ning bürookulud katab Eesti Folkloorinõukogu.

Aja kokkuhoiu mõttes otsustati avalikku konkurssi tegevjuhi ametikoha täitmiseks mitte välja kuulutada ning teha suunatud pakkumisi. Potentsiaalsete kandidaatide seas toodi lauale mitmeid nimesid, nende hulgas ka armastatud laulja Koit Toome, kes lükkas aasta alguses tagasi Keskerakonna ettepaneku asuda kultuuriministri ametisse.

Koit Toome valiti juhatuse hääletusel ametisse ühehäälselt. Eesti Folkloorinõukogu juhatuse esimehe Lauri Õunapuu sõnul võib valikuga igati rahule jääda. „Koit Toome on Eesti Folkloorinõukogu jaoks parim valik, sest tema tuntus aitab kindlasti kaasa folkloorivaldkonna populariseerimisele laiema avalikuse ees. Koit Toome suureks plussiks on ka varasem kokkupuude folkloorivaldkonnaga – nimelt esitas ta lasteaias koos teiste rühmakaaslastega näärivanale laulu karjapoisist, mille viisi ja sõnu ta kahjuks tänasel päeval enam ei mäleta,“ kõneleb Õunapuu.

Eesti Folkloorinõukogu soovib uuele töötajale palju õnne ja edu. Koit Toome astub uude ametisse 1. aprillil.
Koit Toome intervjuud seoses uude ametisse astumisega loe SIIT!

Foto allikas: Pealinn.

Comments are closed.