KOOLINOORTE PÄRIMUSPÄEV KUTSUB VANALINNA TANTSIMA NING KÄSITÖÖ- JA RAVIMTAIMEDE ÕPITUBASESSE

top feature image

KOOLINOORTE PÄRIMUSPÄEV KUTSUB VANALINNA TANTSIMA NING KÄSITÖÖ- JA RAVIMTAIMEDE ÕPITUBASESSE

3.-5. juunini ärkab Tornide väljakul Tallinna Vanalinna Päevade raames taas elule pärimusküla, mis pakub isetegemise rõõmu, silmailu, laulu, tantsu ning muud meelelahutust.

Reedel, 3. juunil leiab aset koolinoorte pärimuspäev, osaleda saab pärimustantsu ja käsitöö õpitubades.

PÄRIMUSTANTSU ÕPITOAD

Kooliõpilaste jaoks on parim uudis see, et osalemiseks ei pea eelnevalt midagi õppima ega ka varasemat kogemust omama. Tantsud saame selgeks kohapeal ja see on kõigile jõukohane. Töötuba viivad läbi tantsuansambli Leesikad tantsijad ja pillimehed ning nende kunstiline juht Kristiina Siig. Et õppimine sujuks ladusamalt, ootame tantsima noori erinevates vanuserühmades:

kell 12.00-13.00 1.-6. klass
kell 13.00-14.00 7.-12. klass

Õpitubadesse registreerumine ja lisainfo: monika@folkloorinoukogu.ee

KÄSITÖÖ JA RAVIMTAIMEDE ÕPITOAD

Kell 11-15 on võimalik kooligruppidel osaleda käsitöö õpitubades. Õpitoa kestus on 45 minutit ja osalustasu 2 eurot inimese kohta. Õpitoad toimuvad igal täistunnil algusega kell 11, 12, 13 ja 14. Töötubades saavad osaleda vaid registreeritud grupid.

Õpitubadesse registreerumine ja lisainfo: monika@folkloorinoukogu.ee

  • Töötuba „Lõbusad helkuriga tutikesed“

Värvikirevaid rõõmupaelu on enda kaunistamiseks vanal ajal ikka pruugitud. Töötoas punume rahvusliku paela, millele anname lisaväärtust helkurribadega, mis on pimedal ajal hädavajalikuks abimeheks, aga ka isikupäraseks kaunistuseks koolikotile. Töötuba juhendab Lembe Maria Sihvre.

  • Töötuba „Loovtrükk ja vabajoonistus tekstiilile“

Hea materjali jätkuv kasutamine ja uue väärtuse loomine on tänapäeval taas au sisse tõusnud. Töötoas valmib vahva kott, mida uhkusega kanda. Loovtrükkimiseks on suur valik erinevas mõõdus trükipakke ning šabloone, tekstiilvärvid, tekstiilmarkerid. Töötuba viivad läbi Eve Mahhov (vabajoonistus) ja Kätli Saarkoppel (loovtrükk).

  • Töötuba „Ürdisoola valmistamine“

Kõneleme töötoas ravimtaimede kasulikkusest, raviomadustest ning nende kasutamise võimalustest. Valmistame maitsva, tervisliku, kodumaistest ürtidest ürdisoola, mis muudab meie toidu tervislikumaks, aga ka kordades lõhnavamaks. Ja kindel on see, et omamaine kodustes tingimustes valmistatud ürdisool aitab meil kõigil vähendada ökoloogilist jalajälge. Töötuba viib läbi Karepa Ravimtaimeaia perenaine Katrin Luke.

  • Töötuba „Teesegu valmistamine“

Nagu nimigi ütleb, on ravimtaimed kasulikud selleks, et inimesi erinevatest tõbedest terveks ravida. Töötoas räägime sellest, kuidas ja mille puhul erinevaid taimi kasutada ning kuidas taimeteed valmistada. Lõpetuseks segame kokku endale sobiva tervisliku teesegu. Töötuba viib läbi Karepa Ravimtaimeaia perenaine Katrin Luke.

  • Giidiga näitus „Mets kui sahver ja apteek “

Tutvustame näitusel nii taimi kui taimedest tehtud ravimeid haiguste lõikes. Jagame õpetust, kuidas ravimeid valmistada ning kindlasti leiab näitust uudistades hulgaliselt kasulikke ideid, mida suvisel ajal ise korjata ja varuda. Näitusel saab näha nii pilte taimedest, aga neid ka päriselt vaadata, katsuda, maitsta ja nuusutada. Koos saab maitsta kuuseokka jooki ning kibuvitsasiirupit. Töötuba viib läbi Karepa Ravimtaimeaia perenaine Katrin Luke.

Karepa Ravimtaimeaia tooteid saab ka kaasa osta! Lisaks saab iseseisvalt uudistada näitust „Ravimtaimed ja ravimtaimedest valmistatud ravimid“

Comments are closed.