KULTUURIKOHVIK AVAB UKSED

top feature image

KULTUURIKOHVIK AVAB UKSED

23. septembril algusega kell 19 seab Tallinnas kohvikus Ait end sisse Kultuurikohvik. Publiku ette astuvad muinasjutumaailma kuninganna Polina Tšerkassova ning Vabariigi Pillimees Juhan Uppin. Esinejatega vestleb loomingu, muusika ning pärimuskultuuri teemadel Jüri Muttika.

“Kultuurikohvik“ on hubane kohtumispaik neile, kes soovivad üksteisega pärimusmuusika vahendusel kokku saada ning muusika ja loomingu üle pikemalt mõtiskleda. Ootame publikut lugusid nautima ning esinejatele julgelt küsimusi esitama. Kultuurikohviku idee on kutsuda lavale üks Eesti ning üks Eestis elav muust rahvusest pärimusmuusik, kes ühisel kontserdil kordamööda lugusid esitavad ning seeläbi oma rahvuskultuuri tutvustavad.

Polina Tšerkassova on lummav jutuvestja, muusik ja antropoloog, kes põimib kaugetelt maadelt toodud tõsielulugusid ja muinasjutte muusikaga, mida ta esitab paljudel haruldastel pillidel. Ta ühendab suusõnalise kunstitraditsiooni kaasaegse jutuvestmisega. Polinal on ilmunud kolm heliraamatut inspireerivate muinasjuttude ja autorimuusikaga. Tema esimene heliraamat “Helisevad muinaslood” on nomineeritud Kultuurkapitali kirjanduse aastapreemiale. 

Juhan Uppin on mitmekülgne lõõtspillimängija, kelle muusika juured on sügaval traditsioonis ning sealt võrsuvad oksad ronivad leidlikult moodsate muusikastiilide, skandinaavia ja iiri rahvamuusika, uue loomingu ja improvisatsiooni poole. Uppin on üks säravamaid traditsioonilise eesti mängustiili valdajaid, tema mäng on nüansirikas ja kaasahaarav. Samas on ta alati olnud teppo-tüüpi lõõtsa võimaluste, kõlapildi, mängutehnika ja repertuaari avardaja, kelle mängus avaldub sügav lugupidamine traditsiooni vastu. Ta suudab ilmekalt tõestada, et teppo-tüüpi lõõtspill pole kaugeltki vaid ühte tüüpi muusika mängimiseks mõeldud rahvapill. Juhan mängib meisterlikult ka maailmas ainulaadset päkarauakannelt ning on ansamblite RÜÜT ja Tuulelõõtsutajad liige.

Comments are closed.

Post navigation

Previous Post :