OOTAME KANDIDAATE PÄRIMUSKULTUURI AUHINNALE TEOTUGI

top feature image

OOTAME KANDIDAATE PÄRIMUSKULTUURI AUHINNALE TEOTUGI

Alanud on kandidaatide esitamine Eesti Folkloorinõukogu pärimuskultuuri auhinnale Teotugi. Auhinnaga Teotugi tunnustatakse neid pärimuskultuuri kandjaid, kelle tegevus aitab mõtestada ja väärtustada pärimust kui elu loomulikku osa ning kes eeskujuna innustavad pärimusega tegelema ka teisi. 

Eesti Folkloorinõukogu auhind on tugi pärimuskultuurialasteks tegudeks ja väärtustab juba tehtud tööd. Elvi Nassar, auhinna nime autor, on öelnud: “Inimesed teevad tööd, aga mõned teevad ka tegusid. Eriti väljapaistvaid folklooritegusid me tunnustame. Samas on tigu selline väike ja tegus loomake, kelle ,,kõnnirajast jääb pikk jälg maha”.”

Teotuge antakse välja kuuendat korda, varem on auhinnaga pärjatud pärimusmuusik Lauri Õunapuu, Eesti kandlemängutraditsioonide hoidja ja arendaja Tuule Kann, lõõtspillimängija ja õpetaja Margus Põldsepp, jutuvestja Piret Päär ning lõõtsamees ja pärimusmuusika sädeinimene Tarmo Noormaa.

Kuidas saab kandidaate esitada?

Kandidaate saab auhinnale esitada 15. veebruarini 2022 aadressil info@folkloorinoukogu.ee. Vabas vormis kirjalikud esildised peavad sisaldama ülevaadet kandidaadi senisest tegevusest ja põhjendust auhinna omistamiseks. Kandidaatide hulgast teeb valiku Eesti Folkloorinõukogu juhatus.

Auhinna saaja kuulutatakse välja 5. märtsil Tallinnas Vaba Laval toimuval pärimuspeol.

Teotoe auhinna saajale on Eesti Kultuurikapital näinud ette omapoolse 1000-eurose tunnustuspreemia.

Lisainfo:
Laura Liinat
laura@folkloorinoukogu.ee

Comments are closed.

Post navigation

Previous Post :