PÄRIMUSHUVILISED, KOONDUGEM! 

top feature image

PÄRIMUSHUVILISED, KOONDUGEM! 

2024. aastal on Eesti Folkloorinõukogu teinud üleskutseid, et iga maakonna pärimushuvilised võiksid koonduda. Paljude huviliste ning sisukate aruteludega täidetud kokkusaamisi on toimunud juba õige mitmes maakonnas sh Lääne-Virumaal on kohtutud juba lausa neljal korral. Eesmärgiks on ühiselt mõelda, kuidas oma kandi pärimust nähtavamaks muuta, mida üheskoos ette võtta ning mis kõige tähtsam – leida üles pärimust armastavad inimesed, saada üksteiselt tuge ja inspiratsiooni. 

Kes on kohtumistele oodatud? 

Kohtumistele oled oodatud ka sina, kui pärimusmuusika ja -tants, käsitöö, traditsiooniline toiduvalmistamine, rahvakalendri tähtpäevad, rahvameditsiin või muu pärimusega seonduv paneb su südame kiiremini põksuma. Pole oluline, kas pärimus on lahutamatu osa sinu tööst, hobi või teed alles esimesi samme pärimuse tundmaõppimise suunas. 

Mis ees ootab? 

  • Saame tuttavaks ja jagame mõtteid, miks on pärimuse hoidmine meist igaühele isiklikult tähtis. 
  • Vahendame oma kogemusi ja unistusi, et olla üksteisele inspiratsiooniks ja toeks. 
  • Mõtiskleme, kuidas üksi ja üheskoos kohalikku pärandit veelgi enam esile tuua. 

Praguseks on taolised kohtumised toimunud juba Läänemaal, Jõgevamaal, Saaremaal, Järvamaal, Raplamaal, Pärnumaal ning juba lausa neljal korral Lääne-Virumaal.  

Järgmised kokkusaamised toimuvad: 

  • 4. aprill kell 10-13 Ida-Virumaa pärimushuviliste kohtumine (Jõhvi Riigimaja, Keskväljak 1). Loe lähemalt >> 
  • 10. aprill kell 15-18 Põlvamaa pärimusrahva pärastlõuna (Tillu kohvik, Jaama 52, Põlva). Loe lähemalt >> 
  • 15. aprill kell 13-16 Võrumaa pärimushuviliste kohtumine (Vabaduse 12-2, Võru). Loe edasi >> 
  • 18. aprill kell 18-20 Järvamaa pärimushuviliste kohtumine (Väätsa rahvamaja, Pikk tänav 3, Väätsa alevik)). Täpsem info tulekul. 

Kokkusaamine toimub Eesti Folkloorinõukogu kuraatorite võrgustiku arendamise raames, mida toetavad Aktiivsete Kodanike Fond ja Avatud Eesti Fond / Open Estonia Foundation. 

Fotol: Eesti punast tõugu pull Mooste riigimõisas. (EPM FP 171:150); Eesti Maaelumuuseumid SA, Eesti Põllumajandusmuuseum. Allikas: muis.ee.

Comments are closed.