„Setomaa elu“ jõuab Tallinnasse

top feature image

„Setomaa elu“ jõuab Tallinnasse

Täna, 18. septembril kell 19.00 avatakse Tallinna Rahvaülikoolis seto kirmasega Harri Sundelli fotonäitus „Setomaa elu.“ Näitus on avatud kuni oktoobri lõpuni.

Seto küla Obinitsa oli 2015. aastal Soome-ugri kultuuripealinn, mõned fotod näitusel on tehtud selle aasta jooksul. Fotod annavad käesoleval Euroopa kultuuripärandiaastal sissevaate vähemusrahva rikkalikku ja eripärasesse kultuuriellu Eesti Vabariigi 100 piduaasta algul.

Setod on etniline ja keeleline vähemus, kes hoiab oma kultuuri elus Kagu-Eestis ja Loode Venemaal kahe maailma piiril. Setomaal kantakse traditsioonilisi riideid nii argipäeval kui pidupäevadel ning Seto leelo on kantud UNESCO vaimse kultuuripärandi esindusnimekirja.

Näitus “Setomaa elu” kuulub Euroopa kultuuripärandiaasta raames käesoleva aasta septembris toimuva Rahvuskultuuride kuu kavasse ja jõuab Tallinnasse Tallinna Rahvaülikooli ja Eesti Folkloorinõukogu koostöös. Seda näitust saab Tallinnas nautida esmakordselt, varasemalt on seda eksponeeritud Setomaal ja Soomes.

„Setomaa elu“ näitus on Tallinnas eksponeeritud Tallinna Rahvaülikooli ruumides Vene tänav 6.

Harri Sundell (s.1952) on vabakutseline fotograaf Soomest, Eesti sõber, kelle kodu on praegu Tartus. Fotograafia on olnud hobiks juba 1960. aastatest, pildistamine on olnud ka ametiks.

Sundell puhkab sageli Kagu-Eestis Obinitsa külas, mis on üks seto kultuuri keskuseid.

Harri Sundelli isikunäitused:

August–sebtember 2018 „Setomaa elu“, Kunstizaal, Obinitsa

Juuni-juuli 2018 „Juhlat Setumaalla“ Suomi-Seura Ry., Helsingi, Soome.

Jaanuar–märts 2018 „Setomaa elu“, Töölö raamatukogu, Helsingi ning Espoo Kultuurikeskus, Soome.

Detsember 2015–veebruar 2016 „Päev Obinitsas”, Obinitsa Muuseum, Eesti.

Aprill 2014 „Viroa vuosien varrelta 1984–2014”, Varsinais-Suomen Viro-keskus, Turku.

Comments are closed.