TÄNAVUNE TARTU FOLK ÜHENDAB KAKS VARASEMAT FESTIVALIVORMI

top feature image

TÄNAVUNE TARTU FOLK ÜHENDAB KAKS VARASEMAT FESTIVALIVORMI

17.-19. novembril toimub Tartus taas pärimusfestival Tartu folk! Festivali algus jääb aastasse 2016, kui Folklooriklubi Maatasa kutsus ellu Tartu Noorte Folkloorifestivali.  Festivali peamine eesmärk oli pakkuda omavahelist suhtlust ning esinemisväljundit folkloorirühmadele Balti- ja Põhjamaadest. 2020. aasta koroonapiirangute ajal sai noortepidu ümber korraldatud rahvusvaheliseks veebisaateks Tartu Folk-Off, kus osalejad esitasid teineteisele väljakutseid. Riikide- ja rahvustevaheline folgilahing pakkus pinget nii osalejaile kui publikule ja saadet vaadati üle maailma. Samas ei asendanud virtuaalne kohtumine otsesuhtlust, millest tundsid puudust nii osalejaid kui ka korraldajad.  

Tänavu toimuv festival ühendab mõlemad – toimub meeleolukas elav pidu, kuid kohtume ka veebisaate stuudios, kust kanname üle festivali lõppkontserdi. Külalisesinejateks on 2022. aasta veebisaate parimad koosseisud: folkloorirühmad Lätist, Leedust ja Ukrainast, Eestit esindavad Kihnu pillilapsed. Festivali algusest peale on korraldajad pidanud oluliseks ühendada erinevates pärimusvaldkondades tegutsevaid noori, seega saavad ka sel aastal õdusas Luunja Kultuuri- ja Vabaajakeskuses lisaks välisrühmadele kokku Tartumaa rahvatantsurühmad ja pärimusmuusikud. Külastaja saab osa galakontserdist, rahvusvahelisest tantsuklubimelust ja ka kohvikulaval ülesastuvatest väikekoosseisudest. Õhtu lõpetab etnodisko!  

Neile, kes soovivad pärimust nautida rahus ja vaikuses, soovitame väga tulla lõppkontserdile Eesti Rahva Muuseumisse. Teatrisaalis saab osa peaesinejate etteastetest, aga ka meeleolukatest vaheklippidest. Lõppkontserdilt ei jää välja ka Folk-Offi riikidevaheline folgilahing – kui varem esitasid koosseisud väljakutseid omavahel, siis nüüd on Maatasa ja saatejuhid valmis neid otse-eetris ka ise vastu võtma.  

Vaata rohkem infot!

Piletid müügil Fientas ja tund enne algust koha peal.  Suur tänu toetuse eest: Eesti Kultuurkapital, Tartu linn, Luunja vald, Eesti Rahvakultuuri Keskus.  

Tartus näeme! 

Halliki Pihlap  

Comments are closed.