Üleilmne seltside festival toob Eestisse seltside esindajaid kogu maailmast

top feature image

Üleilmne seltside festival toob Eestisse seltside esindajaid kogu maailmast

Eesti Kultuuriseltside Ühendus korraldab 3. ja 4. augustil Tartus, ERMis üleilmse eesti seltside festivali „Sajaga seltsis“, mis on pühendatud EV100 sünnipäevale ja Euroopa kultuuripärandiaastale ning kus töötuba “Eestlus kui meie oma kultuuripärand- kuidas me seda hoiame” veab eest Eesti Folkloorinõukogu tegevjuht Monika Tomingas.

 

Festival toob kokku eesti kultuuriseltse kogu maailmast.

  1. augustil viiakse läbi mõttetalgud üldpealkirjaga „Seltsid eestluse kandajana – eile, täna, homme“. Ettekandjaid on nii Eestist, Lääne-Euroopast kui ka Venemaalt. Räägitakse seltsitegevuse ajaloost, ida- ja läänesuunalisest väliseestlusest ning arutatakse seltsitegevuse tuleviku üle. Toimub mitmeid töötube ja raamatulaat.
  2. augustil on ERMi välialal kultuuriseltside kontsert. Väliskülalistest astuvad üles esinejad Valgevenest, Venemaalt ja Inglismaalt. Lisaks esinevad kodumaised kollektiivid. Seltsid istutavad ERMi kõrvale seltsitegevuse auks tamme. Avatud on meisterdamise õpitoad, üles pannakse mitu näitust ning tutvuda saab seltside poolt valmistatud käsitööesemete ja seltside poolt välja antud kirjandusega.
  3. augustil toimuvad festivali kontserdid Muugal ja Narva-Jõesuus.

Festivali puhuks ilmub Eesti Kultuuriseltside Ühenduse ajaleht Seltsi Sõnumid ja esinejaid tutvustav festivali teatmik.

Külastajatele on kogu kava tasuta.

Comments are closed.