ULLO TOOMI STIPENDIUMI PÄLVIS SILLE KAPPER-TIISLER 

top feature image

ULLO TOOMI STIPENDIUMI PÄLVIS SILLE KAPPER-TIISLER 

1987. aastast antakse välja Ullo Toomi stipendiumit, et jäädvustada mälestust Ullo Toomist ning väärtustada rahvatantsualast tegevust. Ullo Toomi stipendium on rahvatantsuliikumise kõrgeim tunnustus, mis pälvitakse Eesti rahvatantsul põhineva silmapaistva tegevuse eest.  

Tänavu pälvis tunnustuse erakordse ja tähelepanuväärse tegevuse eest eesti rahvatantsu ja pärimustantsu väärtustamisel tantsupedagoogi, koolitaja, lavastaja, uurija ning publikatsioonide avaldajana Sille Kapper-Tiisler.  

Sille on erialalt koreograaf-lavastaja, filosoofiadoktor, tantsuanalüütik ja -uurija, avaldanud pärimus- ja rahvatantsuteemalisi teaduskirjutusi Eestis ja välismaal. Ta töötab Tallinna Ülikooli Balti filmi, meedia, kunstide ja kommunikatsiooni instituudis teadurina. Alates 1990. aastast on ta olnud Rahvakunstiseltsi Leigarid kunstilise juhi assistent ja 2014. aastast kunstiline juht ning pikaaegne ja väsimatu Eesti Folkloorinõukogu juhatuse liige. 

Auhinna andnud halduskogu sõnul on Sille teinud Eesti tantsumaastikul märkimisväärset tööd: osalenud tantsupidude lavastusmeeskondades, olnud üks populaarsemaid rahvatantsumentoreid ning koolitanud paljusid praegusi ja tulevasi tantsuõpetajaid. “Sille toimetuste ja tegude nimekiri rahvatantsuvaldkonnas on viimastel aastatel olnud märkimisväärne – ei ole vist ühtegi töörühma ega komisjoni, mida Sille ei juhiks või kus ta lihtliikmena ei osaleks. Lisaks on ta abiks koolituste sisu mõtestamisel ja koostamisel mitme organisatsiooni juures.” 

Palju õnne! 

Comments are closed.