Vargamäel saab õppida Järvamaa mardi- ja kadrikombeid

top feature image

Vargamäel saab õppida Järvamaa mardi- ja kadrikombeid

18. septembril algusega kell 11.00 toimub A.H. Tammsaare muuseumis Vargamäel praktiline loeng ja koolitus “Järvamaa mardi- ja kadrikombed“.

Koolitus toimub rahvusvahelise maskeerimis- ja sanditamiskombestiku festivali “Hakkame santima” raames, mille kulminatsiooniks on 09.novembril toimuv üle-eestiline mardisandijooksmine.

Üle-eestilist mardisandijooksmist „Hakkame santima“ veab eest Eesti Folkloorinõukogu koos Rahvakultuuri Keskusega ning see on osa Euroopa kultuuripärandiaasta sündmustest ning ellu kutsutud selleks, et säiliksid meie enda mitmekesised sanditamistraditsioonid perede, noorte ja teiste inimeste elavas kasutuses.

Lisaks mardisandi jooksmisele toimub „Hakkame santima“ raames veel hulgaliselt põnevaid koolitusi, rahvusvaheline sanditamiskombestiku konverents, saab näha põnevaid, oma maa sanditamiskombestikku tutvustavaid väliskollektiive ja palju muud.

18.septembril toimuvat koolitust viib läbi pärimusekspert ja – koolitaja Ene Lukka-Jegikjan. Koolituse osalustasu on 3€. Koolitus on avatud kõigile sanditamiskombestikust huvitatutele. Koolitaja palub osalejatel võimalusel võtta kaasa Eesti rahvakalendri VI köide.

Koolitust toetab Kultuurkapitali Järvamaa ekspertgrupp.

Vaata lisainfot festivali kohta kodulehelt .

Lähem info: Kaja Kraav, kaja@albu.ee, tel 53454208

 

Comments are closed.