Auhinna saavad parimad sanditamiskombestiku pildile püüdjad

top feature image

Auhinna saavad parimad sanditamiskombestiku pildile püüdjad

Reedel, 1. veebruari tunnustavad Eesti Folkloorinõukogu ja Rahvakultuuri Keskus sanditamisfestivali „Hakkame santima!“ kogumiskonkursi „Märka marti!“ auhinnasaajaid ning tänavad koostööpartnerid ja toetajad. Tänupidu algab kell 12.00 Kolu kõrtsis (Eesti Vabaõhumuuseum).

Üleriigilise sanditamisfestivali „Hakkame santima!“ raames toimunud kogumiskonkursil „Märka marti!“ koguti mardikuu jooksul meie elavast sandijooksmiskombestikust pilte, videoid ja jutte nii helis kui tekstis neljas vanusegrupis: algklassid, põhikool, gümnaasium, täiskasvanud. Konkursile laekus 94 tööd. Võidutööd valis välja viieliikmeline žürii ning rahva lemmikud selgusid rahvahääletusel.

„Konkursile saadetud tööd andsid toreda ülevate mardisandijooksmisest Eesti eri nurkades,“ ütles kogumiskonkursi „Märka marti!“ žürii liige, Euroopa kultuuripärandiaasta 2018 juht Eestis, Annela Laaneots. „Videotest ja piltidest paistis välja lõbu ja hea meeleolu, mida mardisandijooksmine endaga kaasa toob.“

2018. aasta sügisel toimunud Eesti Folkloorinõukogu ja Rahvakultuuri Keskuse Euroopa kultuuripärandiaasta puhul korraldatud festival „Hakkame santima!“ avas rikkaliku ja põlise mardi- ja kadrisandikombestiku tagamaid ja selle mitmekesisust ning kutsus üles koos pere ja sõpradega marti jooksma.

Sündmust läbivad rändteater Vaba Vanker humoorikad pildikesed sanditamiskombestikust.

 

Comments are closed.