CIOFF® PÕHJA- JA KESK-EUROOPA SEKTORI KEVADKOHTUMINE HOLLANDIS

top feature image

CIOFF® PÕHJA- JA KESK-EUROOPA SEKTORI KEVADKOHTUMINE HOLLANDIS

27.-30. mail toimus Hollandis Edes CIOFF®i (Rahvusvaheline Folkloorifestivalide ja Rahvakunstiorganisatsioonide) Põhja- ja Kesk-Euroopa sektori kohtumine.

Mida olulist ja huvitavat kuulda sai?

  • CIOFF®i maraton tuleb taas, seekord toidulõhnaline – 8.augustil on taaskord võimalik CIOFF®i Facebooki-kanalil õppida ja uudistada erinevaid traditsioone üle maailma. Meie sektor valis endale teemaks “Tastes of the World” ehk “Maailma maitsed”. Juba on teada, et saab õppida setode sõira, ungari guljaši, sloveenia lameleiva ja iisraeli leiva valmistamist, lisaks saab tutvuda Belgia kloostriõllede ja Suurbritannia teeaja traditsioonidega ning palju muu huvitavaga!
  • CIOFF®i juurde luuakse eetika komitee, mille ülesandeks saab olema liikmete seas tekkivate eetiliste küsimuste anonüümne ja objektiivne lahendamine.
  • Sügisel toimuvad CIOFF®is valimised: valitakse uus president, laekur ja noorteliikumise president.
  • Muutused avatud foorumi korralduses. Igal sügisesel kongressil toimub ka Avatud Foorum, mis on oma formaadilt olnud iga kord väga erinev. Leppisime kokku, et sügisel toimuval kongressil Mehhikos on fookus parimate praktikate jagamisel: festivalide korraldamine, publiku harimine, digitaliseerumine jpm ning lisaks on võimalik õppida ka kohalikke traditsioone.

Lisaks töistele koosolekutele oli kevadkohtumisel võimalus nautida CIOFF® Hollandi folkloorirühmade kontserti, tutvuda lähemalt töötava Hollandi tuulikuga ning jahvatada üheskoos vilja ja külastada kohalikku Vabaõhumuuseumi. Järgmine sektori kevadkohtumine toimub 2023. aasta mais Poolas.

Eestit esindab CIOFF®is Eesti Folkloorinõukogu. Kevadkohtumisel Hollandis osalesid EFNi tegevjuht ja CIOFF®i Kultuurikomisjoni esinaine Monika Tomingas, EFNi teabe- ja projektijuht Kristi Pumbo ning Noortekoja esindaja Maren Elis Putnik. Eesti Folkloorinõukogu sõitu toetas Eesti Kultuurkapital.

Comments are closed.