JÕULUTURU PROGRAMMIST LEIAB ROHKELT PÄRIMUST 

top feature image

JÕULUTURU PROGRAMMIST LEIAB ROHKELT PÄRIMUST 

Tallinna Raekoja platsil toimuva jõuluturu programmist leiab tänavu rohkem pärimust kui kunagi varem, sest üles astuvad rahvatantsijad ja -muusikud üle terve Eesti. Kogu jõuluturu kultuuriprogrammi veab eest Hopneri Maja, koostööpartneriteks Eesti Folkloorinõukogu, Eesti Kooriühing, Eesti Rahvatantsu ja Rahvamuusika Selts. Nädalavahetustel, reede õhtupoolikust pühapäeva õhtuni, astuvad igal täistunnil lavale uued esinejad.

9.-11. detsembrini on rahva ees Eesti Folkloorinõukogu liikmed: rahvakunstiselts Leigarid, arhailise meestelaulu ansambel Lüü-Türr, Ukraina folklooriansambel Žurba, tantsuansambel Leesikad, seto leelokoor Siidisõsarõ, folklooriansambel Reevele ja paljud teised. Kaasa haaratakse jõuluturu külalisedki – ümber kuusepuu toimub ühistantsimine ning üheskoos tuulutatakse rahvariideid. Tänavu lisavad laadamelule vürtsi jõulusandid, kes kombekohaselt mängivad pilli, laulavad, annavad näpunäiteid eelolevateks pühadeks ning mängivad koos rahvaga traditsioonilisi ja armastatud jõulumänge.

9. DETSEMBER
17.00 Laulasmaa Kooli tantsu- ja pillirühm
18.00 Tallinna Õpilasmaleva noortesegarühm Õmmikad
19.00 Arhailise meestelaulu ansambel Lüü-Türr

10. DETSEMBER
11.00 Tõrva kultuurimaja rahvamuusikaansambel Kirime
12.00 Huvistuudio Õhin
13.00 Kertu-Liis Õnnis
14.00 Ukraina folklooriansambel Žurba
15.00 Rahvarõivaste tuulutamine ja seto leelokoor Siidisõsarõ
17.00 Rahvatantsuselts Pääsuke
18.00 Ühistantsimine: tantsuansambel Leesikad ja rahvakunstiselts Leigarid – tantse saab õppida kohapeal eeskuju järgi

11. DETSEMBER
12.00 Jõulusantide tervitus III advendi puhul
13.00 Folklooriansambel Reevele
14.00 Hanila Laulu-ja Mänguselts
15.00 Nõmme Pärimuskool
16.00 Rahvakunstiselts Leigarid

Pärimust jagub aga ka kõikidesse teistesse päevadesse! Eestimaa Rahvuste Ühenduse kaudu tutvustavad jõuluturu laval oma rahvakultuuri liivlased, udmurdid, ukrainlased, juudid, tšuvašid ja poolakad. Luutsinapäeval, 13. detsembril kell 17 saab nautida kontserti, mida korraldab Rootsi Suursaatkond. Muret ei pea tundma ka traditsioonilise kõhutäie pärast – nina leiab hõlpsasti üles majakesed, mis lõhnavad isuäratava verivorsti või hapukapsa järele.

Jõuluturg on avatud 8. jaanuarini. Kõikide päevade ajakava vaata SIIT!

Comments are closed.