Kultuurikohvik kutsub aruteluõhtule ja kuulama head muusikat

top feature image

Kultuurikohvik kutsub aruteluõhtule ja kuulama head muusikat

13.märtsil stardib Eesti Folkloorinõukogu vähemusrahvuste töörühma eestvedamisel “Kultuurikohvik”, kus saab läbi muusika õppida tundma erinevaid kultuure, kohtuda muusikutega ja arutleda loomingust ja muusikast, õhtut juhib Jüri Muttika.

“Kultuurikohvik“ on mõeldud neile, kes tahavad õppida tundma teisi kultuure läbi muusika. Osalevad erinevad Eestis elavate vähemusrahvuste muusikakollektiivid, kes laulavad laule oma emakeeles, kuid kaasaegses võtmes. Kontserdid on akustilised ja tekitavad kodukontserdi õhustiku. Lisaks muusikale tutvustavad ka esinejad loomingut ja kultuuri.

„Tunnetades teisi, õpime tundma ka ennast,“ sõnab Eesti Folkloorinõukogu vähemusrahvuste töörühma juht Ljudmila Jamurzina. „Meie ümber elavad teiste rahvaste esindajad, kes tegelevad loominguga, nad on valmis jutustama meile oma kultuurist läbi oma loomingu.“

13.märtsil Kloostri Aidas toimuvas esimeses „Kultuurikohvikus“ on võimalus kuulata laule tšuvaši keeles, mida esitab ansambel „Taraj“. Samuti astub üles „Svjata Vatra“, kelle esituses kuuleb ukraina rahvalaule.

Edaspidi näeme „Kultuurikohvikus“ üles astumas ka ansamblit „Atlas“, kes esitab oma loomingut armeenia keeles ja ansamblit „Ar-God“, kes esitab muusikat udmurdi keeles. 11. aprillil toimuval teisel „Kultuurikohviku“ kohtumisel jagavad oma loomingut ja mõtteid „Atlas“ ja „Taraj“. Kohtumised jätkuvad sügisel – oktoobris toimuval Hõimunädalal kohtuvad „Ar-God“ ja „Svjata Vatra“, novembris „Atlas“ ja „Ar-God“.

„Kui esitaja laulab oma emakeeles, siis puudutab laul hingekeeli. Ehkki kuulajad ei pruugi saada aru sõnadest, on tähtsam emotsioon, mis jõuab kuulajate südameteni,“ lisas Jamurzina. „Jüri Muttika eestvedamisel toimuvatel aruteludel saavad kõik osalejad esitada küsimusi, ja bändiliikmetelt ja teineteiselt ka vastuseid. Ootame neid arutelusid juba väga.“

„Kultuurikohvikut“ veab eest Eesti Folkloorinõukogu vähemusrahvuste töörühm. Eesti Folkloorinõukogu (EFN) valdkondliku keskseltsina on folklooriliikumise eestvedaja ja arendaja, kelle eesmärgiks on väärtustada pärimuskultuuri ja hoida selle järjepidevust.

 

„Kultuurikohviku“ piletid on saadaval Piletilevis ja kohapeal.

 

Comments are closed.