MARDI- JA KADRIPÄEVAKS VALMIS?

top feature image

MARDI- JA KADRIPÄEVAKS VALMIS?

Mardi- ja kadripäev, nagu paljud teisedki rahvakalendri tähtpäevad, on olnud kogukonna ühtehoidmise seisukohalt alati oluliseks sündmuseks. Muuda oma sügishallid argipäevad kirjumaks ja asu varakult santimiseks või santide vastuvõtmiseks valmistuma. Eesti Folkloorinõukogu kaudu saab tänavu tellida mitmeid harivaid täiskasvanutele suunatud koolitusi. 

  • Mardi- või kadripäeva kombestiku koolitus annab ülevaate santimiskombestiku ajaloolisest kujunemisest, rollijaotusest, maskeerimisvõimalustest, lauludest, toitudest ja paljust muust. Tutvume erinevate andmebaaside ja allikatega ning proovime sanditamise omal nahal ära. 

– Koolitajad Meelika Hainsoo, Kristi Pumbo või Einike Sooväli
– Kestus 3 h
– Maksumus 320 €, lisandub transpordikulu 0,25 € / km 

Mardi- või kadripäeva toidukoolitus on suunatud pere- ja sõpraderingis traditsioonihoidjatele – kes santima ei taha minna, saab püha pidada kas kodus või võõrsil pidu ette valmistades. Koolituse käigus anname ülevaate mardi- ja kadripäeva tavanditoitudest ja valmistame üheskoos just sel päeval pidulauale sobivad road uues kuues. Kuidas kõlab su kõrvadele lambaribi kruubipudruga, mündine kali või karaskimuffin?

– Koolitaja Inga Paenurm
– Kestus 4 h
– Maksumus 400 €. Lisandub transpordikulu 0,3 € / km ning materjalikulu 15 € / osaleja kohta

  • Mardi või kadripäeva koolitus teatritegijatele, kus lisaks põhjalikule santimistavade tutvustamisele pöörame tähelepanu rolli loomisele ja improvisatsioonile. Kehastume erinevateks karakteriteks ja jälgime, kuidas see mõjutab meie kõnnakut, kõneviisi, hääletämbrit ning püüame mõista, miks mõni tegelane on alati meeldejäävam kui teine. 
  • Kestus 6h 
  • Maksumus kokkuleppel 

Kuidas tellida koolitus?

Kirjuta: monika@folkloorinoukogu.ee 

Comments are closed.