TAGASIVAADE PULMAPÄRIMUSE SEMINARILE

top feature image

TAGASIVAADE PULMAPÄRIMUSE SEMINARILE

Tänavu novembris toimunud kaheksas pulmapärimuse seminar oli küll olukorrast tingituna vähesema publikuga, kuid taaskord väga sisukas. Kui tavapäraselt on kuulajate seas pigem pulmaisad ja -korraldajad, siis sel korral oli tore tutvuda nt pulmateemalise lastelaagri korraldajaga. Rõõm, et pulmateema nõnda paljusid puudutab!

Pulmapärimuse seminari algne eestvedaja Ene Lukka-Jegikjan tutvustas Põhja-Tartumaa pulmakombestikku ja viis läbi erinevaid pulmamänge. Erinevate pärimushõnguliste pulmade läbiviimise juures osalenud ja neid ette valmistanud Marit Külv tegi seminaril ülevaate Hargla kandi pulmakombestikust. Ta võrdles väga huvitavalt kahe erineva olemusega (erapulm vs avalik pulm) pulma korraldamise ja läbiviimise kogemust, tuues esile erinevused, murekohad ja õnnestumised. Saime osa ka mitmest vahvast laulust ning pulmamängust.

Ajaloolise hetkena tuleb tuua esile veel Laura ja Jakob Nageli ettekannet – oli nauditav näha ja kuulda, kuidas nad olid eelmisel aastal peatsete abiellujatena seminarilt kogutud mõtted ellu viinud oma tänavu augustis peetud uhkel mitmepäevasel ja kahe otsaga pulmapeol. Nii jagasidki nad oma pulma korraldamise kogemust, rõõme, mõtteid ja tähelepanekuid.

Ühiselt sai arutletud ka, kuidas pulmaseminari edasi viia, mis on tänase pärimuspulma korralduse ja uurimise seis ning millele edaspidistel seminaridel rohkem tähelepanu pöörata.

On rõõm, et kuulajaid tuli ja küll kohtume veel! Hõissa!

Liis Burk
Eesti Fokloorinõukogu pulmapärimuse töörühma juht
Lahemaa Pärimuskoda

Comments are closed.