TERE TULEMAST, AVE MATSIN!

top feature image

TERE TULEMAST, AVE MATSIN!

5. märtsil toimunud Eesti Folkloorinõukogu üldkoosolekul valiti Folkloorinõukogule uus juhatuse liige. Ave Matsin töötab Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemias rahvusliku tekstiili lektori ja pärandtehnoloogia õpekava programmijuhi ja pärandikoordinaatorina. Ta on õppinud Tartu Kunstikoolis ja Eesti Kunstiakadeemias. Hetkel on Ave Eesti Kunstiakadeemia doktorant ja tema uurimisteemaks on “Lõuna- Eesti varakeskaegse naiserõivastuse rekonstruktsioon Siksälä kalme arheoloogiliste leidude põhjal”.

Ave Matsin on olnud tegev nii Kultuurkapitali rahvakultuuri sihtkapitali kui nõukogu liikmena, olnud käsitöö kutsestandardi uuendamise töörühma liige, Eesti Rahva Muuseumi nõukoja liige, Eesti Rahvakultuuri Keskuse rahvarõiva programmi nõukogu liige ja Eesti Rahvakunsti ja Käsitöö Liidu juhatuse liige.

Eesti Folkloorinõukogul on hea meel, et juhatuses on Ave näol esindatud ka käsitöö ja rahvarõivaste alased teadmised. Ave Matsini volitused kehtivad ühe aasta kuni Folkloorinõukogu juhatuse uute valimisteni 2023. aastal.

Jõudu tööle!

Comments are closed.