Kui tänaseks on drive-in restoranid ja kauplused saanud meie elu igapäevaseks osaks, siis 2024. aasta novembris katsetatakse sissesõiduteenust esmakordselt ka folkloorivaldkonna hüvanguks – turule tuleb Mardisandi Drive-in, mis tähendab, et kliendid saavad teenuse kätte autost väljumata.
Mardi Drive-In turule toomise eesmärgiks on muuta mardilaupäeva tähistamine kiiremaks, mugavamaks ning paindlikumaks. Drive-In on suunatud kõigile neile, kes soovivad mardilaupäeval kindlasti mardisante kohata ning mardiõnne aega viitmata põue pista. “Mardiõnne kättesaadavus peaks olema igameheõigus,” kommenteeris teenuse käimalükkamise vajadust Hakkame santima! aktsiooni teabejuht Kristi Pumbo.
Kuidas mina Mardisandi Drive-in teenust kasutada saaksin?
Mardisandi Drive-In teenus on esialgu saadaval neljateistkümnes parklas Tallinnas, Pärnus, Tartus ja Võrus.
- Sõida mardilaupäeval, 9. novembril lähimasse teenust pakkuvasse parklasse ning leia pirrutule valguses kumav Drive-in ootepunkt. Peerutuli tõmbab nii tähelepanu kui ka hõlbustab mardisantide leidmist, et tahmaseid nägusid ja musti kasukaid pimedast novembriööst eristada.
- Võta järjekorda ning oota, kuni maskeeritud sandid Su auto kõrval sisselaskmislaulu laulavad ning uksele koputavad.
- Kui mardid jõuavad laulusõnadeni “Tehke lahti uksekene”, ava autouks ja lase sandid autosse tulla. Mardid viskavad autopõrandale viljateri või herneid, hõikavad ohtralt õnnesoove ja väljuvad vastasuksest lahkumislaulu saatel välja.
Kogu protsess võtab aega maksimaalselt 2 minutit. Igaks juhuks tuleks varuda aga rohkem aega, sest mardisandid teenindavad kõiki soovijaid elava järjekorra alusel. Aega ette broneerida ei ole vaja, kuid kindlasti peab autosse varuma head ja paremat, mida martidele andideks jagada.
Tulevik on hele
Kui pilootprojekt osutub edukaks, avatakse teenus 2025. aastal kõikides Eesti linnades ning laiendatakse ka heledates rõivastes kadrisantidele. Seega pole enam põhjust muretsemiseks, et mardipäev jääb kiire elutempo ja muude kohustuste tõttu tähistamata.
Tõenäoliselt pole vajadust teenust maapiirkondadesse laiendada, sest maainimestel on linlastega võrreldes piisavalt vaba aega, et sante ka edaspidi traditsioonilisel viisil vastu võtta.
Comments are closed.