NÄITUS “UKRAINA TIKITUD AARDED”

NÄITUS “UKRAINA TIKITUD AARDED”

Nina Goncharuk  on alates 2002 aastast tänaseni käsitsi tikkinud kokku üle 300 maali, osalenud 398  ühisnäitusel ja viinud läbi 95 isikunäitust nii Ukrainas kui väljaspool.  2008. aastal pärjati kunstnikku tiitliga „Ukraina kuldnõel“ ja 2012. aastal Ukraina teenelise rahvakunstniku aunimetusega.

Eelmise aasta varakevadel põgenes Nina koos tütre, 2 tütretütre ja 2 väikese tütretütretütrega sõja jalust Eestisse. Nina maalide tikkimist ei lõpetanud, vaid kandis põgenemisel ja Eestis kohanemisel kogetu oma töödesse. Aprillis 2022 tänas Nina kogu Eesti rahvast, kinkides meie presidendile esimesel Eestis oldud kuul tikitud maali. Maalil on kujutatud nii Pikk Herman,  Kiievi Ülemraada, Püha Sofia peakirik ja paraku ka sõda.

„Ma ei tea kust tulevad minu piltide ideed. Kui tunnen, et soovin tikkida, siis hakkan kanga nurgast peale ja nii hakkab ka pilt kujunema. Mustrilehti ma ei kasuta! Kõik mis nõela alla läheb see ka südamest tuleb“, räägib kunstnik oma tööde valmimisest.

Eestis oldud aastaga on Nina oma tööde kollektsiooni täiendanud 20 maali jagu. Ukrainast Eestisse on jõudnud ka 20 varasemat tööd, mida saab näitusele uudistama tulla.

Näituse avamine toimub 19. septembril kell 17.00 Rahvaülikooli Vanalinna majas Vene tänav 6 II korruse saalis. Näitus jääb avatuks septembrikuu lõpuni.

Kunstnikuga saab silmast silma kohtuda laupäeval, 23. septembril kell 12-18.