RAHVUSKULTUURIDE PÄEVAD 2020

RAHVUSKULTUURIDE PÄEVAD 2020

2020. aasta Tallinna rahvuskultuuride päevad toimusid 21.-27. septembril.

NÄITUSED
 • Pelgulinna majas (Telliskivi 56) avatakse 18. septembril kell 18.00 Lyudmila Yamurzina fotonäitus „Idamari naine ja tema maailm“. Näitus on avatud tööpäevadel  kl 10-16 ning jääb avatuks oktoobri lõpuni. 
  Koostöös soome-ugri lühifilmifestivaliga FUFF toimub ka etnokino. FUFF on lühifilmifestival, mille raames näidatakse soome-ugri mängu- ja eksperimentaalfilme ning mille autorid on soome-ugri filmitegijad.

Etnokinos näidatakse:
– Susotázs (rež. Barnabás Tóth). Kestus 16 min, Ungari.
Keset professionaalset konverentsi avastavad kaks Ungari tõlki, et ainult üks inimene kuulab neid.
– Handi laste filmid. Kestus 10 min. 2018. ja 2019.a. suvel korraldasid  Marina Kabakova ja FUFFi meeskond Handi-Mansi autonoomses regioonis filmilaagreid noortele. Antud valikus saab tutvuda laagrites tehtud erinevate lühifilmidega.
 • Vanalinna majas (Vene tn 6, II kr) 
  Zoya Lebedeva graafika näitus “Vaidu Vidil kinkis paberi”. Zoya Lebedeva näitus „Vaidu kinkis paberi“ on näitus armastusest ja tänulikkusest. Sellest, kuidas elu loojangul ootamatult tärganud armastus avab uued võimalused ning loomeideed. Z. Lebedeva on Eestis elav Udmurtiast pärit etnofuturistlik kunstnik. Näitusel eksponeeritakse tema graafilisi töid, mis on kantud paberitele, mis on talle kunagi kingitud tema armastatu, tuntud Eesti dokumentaalfilmi tegija Vaidu Vidil.
  Näituse külastus eelnevalt kokku leppida tööpäevadel tel 58 877 165.

 • Südalinna majas (Estonia pst 5a) on avatud kaks näitust. Külastus eelnevalt kokku leppida tööpäevadel tel 56 901 707.
  – Ljudmila Koobase näitus „Valge laul valgesse“. Näitusel on Põhja-Udmurtia naiste rahvarõivaste ainetel loodud gobeläänid.
  – Tantsupeomuuseumi näitus „EstLatLit“ Eesti, Läti ja Leedu noorte tantsupidude ajaloost.

  Näitused on avatud oktoobri lõpuni.

TÖÖTOAD JA LOENGUD
 • 24. septembrilKreeka köögi Töötuba (osalemine ainult eelregistreerimisega), Südalinna majas (Estonia pst 5a). GRUPP ON TÄIS!
 • 23. septembrilKung Fu õpituba, Vanalinna majas (Vene tn 6). Meister Sheng demonstreerib ja õpetab hiina võitluskunsti (osalemine ainult eelregistreerimisega).
 • 25. septembril, Pelgulinna majas (Telliskivi 56) teeb Jaak Prozes ülevaate soome-ugri rahvaste praegusest olukorrast Venemaal ning loengujärgselt saab tutvuda Udmurdi laulude ja tantsudega Nikolai Anisimovi ja Pavel Kutergini eestvedamisel.