SELGUSID JAKOB HURDA NIMELISE RAHVUSKULTUURI AUHINNA SAAJAD

top feature image

SELGUSID JAKOB HURDA NIMELISE RAHVUSKULTUURI AUHINNA SAAJAD

Jakob Hurda nimeline Põlva Rahvahariduse Selts andis 23. juulil Obinitsa muuseumi õuel üle 31. Jakob Hurda nimelised rahvuskultuuri auhinnad. Vabariikliku auhinna laureaadiks osutus Maidi-Maria Tammik. Krista Sildoja pälvis laureaadi tiitli oma silmapaistva tegevuse eest Põlvamaal.

Obinitsa kogukonna hing Maidi-Maria Tammikut tuntakse kui kõrgel tasemel käsitöötegijat, kes teeb Obinitsa muuseumis personaalnäitusi ning valmistab esinemisrõivaid taidluskollektiividele. Ta on südamega seto kultuuri külge seotud – temalt on üles kirjutatud seto matusekombestiku kirjeldusi ning ta aitab läbi viia Seto Kuningriigi päeva. Aastaid on ta juhtinud Obinitsa Pensionäride Seltsi ning on ka Obinitsa kiriku nõukogu liige.

Etnomusikoloog, rahvamuusik, koolijuht ja õpetaja Krista Sildoja on pärimusmuusika valdkonna eestkõnelejaja, eestvedaja ning arendaja, keda tuntakse kogu Eestis. Ta on rahvusvahelise noorte pärimusmuusika õppelaagri Eesti ETNO ellukutsuja ning oli selle eestvedaja 9 aastat. Krista on olnud õpetaja Viljandi kultuuriakadeemias, koostanud õppematerjale ja raamatuid ning tegeleb järjekindlalt viiuliõppe metoodika väljaarendamisega. 10 aastat tagasi asutas ta ainulaadse Mooste rahvamuusikakooli, millest on välja kasvanud rida silmapaistvaid muusikuid ning särasilmseid harrastajaid. Ta on XIII noorte laulu- ja tantsupeo „Püha on maa” rahvamuusikapeo „Päriselt” koondorkestri üldjuht.

Comments are closed.