VASTLAPÄEV ON NAISTEPÜHA SUURE ALGUSTÄHEGA

top feature image

VASTLAPÄEV ON NAISTEPÜHA SUURE ALGUSTÄHEGA

Kuigi vastlakombestiku täitmine avaldab soodsat mõju eeskätt linakasvule, pole vähemtähtis ka kõik see, mis mõjutab neidude abieluranda triivimist. Vastlapäev on naistepüha suure algustähega.

Targu talita!
  • Kui hommikul kodust väljudes on esimeseks vastutulijaks siga, hüppa teelt otsustavalt kõrvale. Vastasel korral läigib su pealagi peagi nagu karvutul naabri-Vellol. Samas on varemgi linakiust punutud võltspats naisi hädast välja aidanud.
  • Naised peavad vastlapäeval ikka kõrtsis tantsima ja punase joogiga “linajuuri kastma”. Kuid mitte ainult – punetavad põsed annavad kosilastele juba kaugelt märku Sinu pakatavast tervisest ja noorusest. Aga ettevaatust – mida punasemad põsed, seda käänulisem ja libedam kodutee. Samas -mida pikem liug, seda pikem lina!
  • Kui hommikul õue minnes näed kõige esmalt harakat, saad sel aastal mehele. Kui hobust, siis pikad juuksed. Asi seegi!
  • Söö koos sõbrannadega keedetud seajalgu. Järelejäänud kondid pange üksteise kõrvale maha. Kelle konti naabri-Muri kõige esimesena pureb, seda tabab abieluõnn esimesena.
  • Ootad juba aastaid kosilast, kuid või enam suus ära sulada ei taha? Haara härjal sarvist ning tee ise abieluettepanek! Vastlapäeval võivad vanatüdrukud ise kosja minna, millest pole lubatud keelduda, eriti, kui vastlapäev satub täiskuu reedele.

    Kui oled juba tanu alla saanud, saad vastlapäeva pingevabalt nautida – lase liugu, söö herne- või oasuppi, punu paelu, küpseta leiba või kukleid, vihista vurri, aja kada naabri õuele ja püga öösel ümberkaudsete talu lammastelt salaja villa. Pärast suurt pidu algab ristirahval aga 40 päeva kestev mõtlik paastuaeg.

Comments are closed.

Post navigation