RAHVUSKULTUURIDE PÄEVAD 2022

RAHVUSKULTUURIDE PÄEVAD 2022

Taaskord on september pühendatud Eestis elavatele vähemusrahvustele. Sel puhul korraldab Eesti Folkloorinõukogu koostöös Tallinna Rahvaülikooli ja Tallinna linnaga rahvuskultuuride päevi. Tänavu tõusevad esile erinevad tahud ukraina ja portugali kultuurist.

Mida põnevat tulemas on?

UKRAINA TOIDUD JA KÄSITÖÖ

  • Ukraina tikandite võlumaailm
    Rahvarõivad ja kodutekstiilid Kohtla-Järvel asuva Ukraina kultuuri muuseumi asutaja Tetjana Ivuškina ja folklooriansambli Žurba kogudest. Näitust saab näha:

18. september kell 11-18 Eestimaa rahvuste XXXIV Foorumil Õpetajate majas;
19. september – 31. oktoober tööpäeviti kell 10-18 Tallinna Rahvaülikooli Vanalinna majas (Vene tn 6)

  • Ukraina toidu töötuba
    21. september kell 17.30-20.30 Tallinna Rahvaülikooli Südalinna majas (Estonia pst 5).

PORTUGALI PÄEV

24. september Tallinna Rahvaülikooli Pelgulinna majas (Telliskivi 56)

Kell 13.00 Portugali keele tund
Giid ja õpetaja Anna Bogdanova räägib portugali keelest nii Portugalis kui ka Brasiilias ja õpetab lihtsamaid väljendeid ning hääldusreegleid.

Kell 15.00 Portugali veinide degusteerimine
Portugali ja sealt pärit erinevate piirkondade veine tutvustab Bestwine`i sommeljee. Saame teada nii mõndagi naturaalse mulliga vahuveinist, valgest ja roosast veinist ning portveinidest. Loomulikult ka maitseme neid. Pileti hind on 10 eurot. Vajalik eelregistreerimine, mis on avatud alates 12. septembrist: kultuur.ee.

Kell 17.00 Portugali muusikaõhtu
Naudime mõnusat muusikat, meile esinevad kitarrist Matteo Laurenzii portugali, brasiilia, hispaania ja itaalia erinevate ajastute paladega, laulab portugalanna Ana Sofia Chermont de Magalhaes.

Muusikaõhtul saab lisaks portugali muusikale nautida ka pastel de natasid, imemaitsvaid portugali keedukreemi kooke. Kontsert on tasuta, ilma eelregistreerimiseta.

NÄITUS

Lisaks on 19. september – 31. oktoober tööpäeviti kell 10-18 avatud Tallinna Rahvaülikooli Pelgulinna majas näitus “Portugal 2017. Mari-Liisi, Miku, Johann Sandri ja Kristiina rännufotod – Portugali mitmekihiline kultuur läbi nelja silmapaari”.

Kogu rahvuskultuuride päevade programm on leitav siit: tallinn.ee/rahvuskultuuride-paevad