Eesti pulm

EESTI PULM

„Eesti Pulm“ on väiketrükis, mille autoriks on Liis Burk (Lahemaa Pärimuskoda). Raamat on valminud koostöös Eesti Folkloorinõukogu ja Rahvakultuuri Keskusega.

„Eesti pulm“ annab kiire ja kompaktse ülevaate meie vanema pulmakombestiku olemusest, ülesehitusest, tegelastest, rituaalidest ja võimalustest seda tänasel päeval täielikult või osaliselt kasutada. 

Eesti pulmakombed on meie rikkus. Pulmad on kogum kogukondlikust ühisloomest,  traditsioonidest ja tähtsatest riitustest, mis viivad abiellujad ühest seisusest teise. Kommete eesmärk on tagada noorpaari tulevases elus õnn ja edu.  Meie pärimuslikud pulmakombed hakkasid igapäevasest kasutusest kaduma linnastumise ja ärkamisaja mõjude tõttu 20. sajandi alguses.

Autor loodab, et pulmadega kokkupuutuvad inimesed saavad selle raamatukese vahendusel juurde teadmisi, et meile omaseid kombeid senisest enam rakendada. Lehekülgi ja teksti rikastavad rõõmsad värvilised fotod 2016. aastal toimunud Eesti pulmast ning sisaldab ingliskeelset lühikokkuvõtet.

Toimetaja: Hille Saluäär
Fotod: Meeli Laidvee
Kujundaja: Brigitta Vaikre
Trükk: EVG Print


Ilmumisaasta 2019 Lehekülgi 16 lk
Pehmekaaneline
Mõõt 210×148 mm

Pulm ei ole mitte meelelahutus, vaid üks viis oma abielu terveks, tugevaks, edukaks, jõukaks teha.