PULMAPÄRIMUSE SEMINAR

PULMAPÄRIMUSE SEMINAR 2021

Aastast 2016 tegutseb Eesti Folkloorinõukogu juures pulmapärimuse töörühm, mille eesmärgiks on kaardistada Eesti erinevate piirkondade pulmapärimust. Töörühm kaasab oma tegevustesse uurijaid, praktikuid ning pulmade korraldajaid.

TÖÖRÜHMA AASTASÜNDMUS

Pulmapärimuse töörühma aastasündmuseks on Pärnu Nooruse Majas toimuv pulmapärimuse seminar, mille publik koosneb valdavalt pulmakorraldajatest, -läbiviijatest ning vanemate pulmakommete huvilistest. Seminaridel teevad ettekandeid uurijad, etnoloogid ning inimesed, kes ise on pärimuspulmasid korraldanud.

2021. aasta pulmapärimuse seminar toimub 17.-18. novembril Pärnus Nooruse majas. Sel korral tutvume põhjalikumalt Lõuna-Eesti pulmapärimusega ja kuuleme ühe sellesuvise pulma korralduslugu, katsetame läbi erinevate pulmarituaalide juurde kuuluvad laulumängud ning saame teada, millised kombed on meie hõimurahval maridel oma pulmades. Oma pulmaloost räägivad ka Laura ja Jakob Naagel, kes pärimuslike pulmade tarkusi ammutasid eelmise aasta seminaril. Seminari korraldavad Eesti Folkloorinõukogu ja Lahemaa pärimuskoda.

AJAKAVA

Kolmapäev, 17. november

11.00 Kogunemine, registreerimine
11.30 Sissejuhatus: ülevaade peetud pärimuslikest või pärimuslike elementidega pulmadest ning üle-eestilisest vanemate pulmakommete uurimusest. Liis Burk
12.00 Loeng-praktikum Lõuna-Eesti pärimuspulmadest ja korralduskogemustest. Marit Külv
14.00 Lõuna (30 minutit)
15.30 Laulumängud erinevates pulmarituaalides. Ene Lukka-Jegikjan

Neljapäev, 18. november

10.00 Pärimusliku pulma isiklikust kogemusest. Jakob ja Laura Naagel
13.00 Pärimuspulmade käekäigust ning korraldusest viimastel aastatel. Arutlusring. Liis Burk

Mis see maksab? 35 eurot
Registreerimine ja täpsem teave: Liis Burk, (55959817; liis@parimuskoda.ee)


RAAMATULOOS!

Kõikide pulmapärimuse seminarile registreerunute vahel läheb kohapeal loosi Marju Rebase ja Marit Külvi sel suvel ilmunud raamat „Lõuna-Eesti pulma- ja sünnipärimus 20. sajandi algusest tänapäevani“.


Vaata 2020. aasta pulmapärimuse seminari kava!